Jaroslav Řasa, Monika Vondráková, Martin Jirmann

Uzavření strategického partnerství se společností Elvaston Capital

Německá investiční společnost Elvaston Capital a ABRA Software, lídr v oboru informačních systémů pro firmy všech velikostí, oznamují uzavření strategického partnerství. Společně plánují vybudovat silnou IT skupinu zaměřenou na podnikové informační systémy v regionu střední a západní Evropy.

„Tento příběh začal před sedmi lety, kdy jsem věděl, že se ABRA musí změnit. Získal jsem pro spolupráci a přivedl do firmy Moniku Vondrákovou, profesionálku na strategické budování značky. Vytvořili jsme novou vizi a strategii, kam jdeme a čeho musíme dosáhnout. Společně s Martinem Jirmannem, CEO firmy, jsme šli do hloubky produktů a služeb, a především do práce s lidmi. Byla to neskutečná dřina i jízda. Ta se nám vyplatila,” komentuje zakladatel společnosti ABRA Software Jaroslav Řasa cestu, díky které ABRA začala postupně přitahovat investory.

„Firma rostla, nabídky na odkup přicházely. My jsme nehledali penzi, tak jsme je s díky odmítali. Zvažovali jsme i vstup na burzu, ten nám nakonec nepřišel vhodný,” vysvětluje zkušený podnikatel. Situace se změnila příchodem skupiny Elvaston. „Bylo jasné, že se shodujeme v pohledu na budoucnost a cítili jsme, že spojení způsobí, že 1 + 1 = 3. Správnost našich kroků byla jasně oceněna i ve valuaci a my jsme nadšeni z nové spolupráce,” dodává Řasa.

„Začleněním společnosti ABRA Software do naší skupiny jsme získali velmi úspěšný a dynamický technologický dům se sídlem v Praze,” říká Dr. Oliver Thum, Managing Partner společnosti Elvaston. „Těšíme se na spolupráci, ABRA Software je naší první investicí v regionu a základnou našich aktivit v České republice s cílem působení na evropských trzích.”

„Důvodem klíčového rozhodnutí byly kromě shodného pohledu na expanzi a rozvoj oboru také stejné hodnoty, na kterých obě firmy stojí. To je něco, co je pro nás naprosto klíčové nyní i v budoucnu,” vyzdvihuje členka úzkého vedení Monika Vondráková.

„Nové partnerství se společností Elvaston dále posílí naše produkty a služby a zrychlí rozšíření našeho podnikání. Jsme velmi rádi, že jsme získali zkušeného partnera, se kterým se posuneme zase dále,” říká Martin Jirmann, CEO ABRA Software.

ABRA Software a její produkty se stávají základnou pro působení na uvedených trzích. Společně s Elvaston Capital plánují expanzi i díky dalším akvizicím. Přitom nejde o hromadění obratu za každou cenu, ale hledání nejlepších firem se silnými lídry a týmy, kteří chtějí společně zhodnotit špičková softwarová řešení na našich a západních trzích.

Obě strany se dohodly, že výše transakce nebude zveřejněna.

O společnosti ABRA Software a.s.:

ABRA vyvíjí špičkové moderní informační systémy pro firmy všech velikostí a zaměření. Mezi významné zákazníky patří například Prusa Research, ESET, Hama, Liftago, KB-Blok, Petrof, Dobrý Anděl, Yves Rocher, Gutta, Saint Gobain, Knihy Dobrovský, Twisto a další. Má zastoupení v Česku, na Slovensku a ve Švýcarsku. Více informací naleznete na www.abra.eu

O společnosti Elvaston Capital:

Elvaston je investiční společnost, která se specializuje na softwarové firmy v Evropě. Elvaston doprovází ziskové společnosti v různých segmentech podnikového softwaru a zaměřuje se na organický růst i na strategie buy & build. Další informace naleznete na www.elvaston.com

Kontakt pro média:

Monika Vondráková, monika.vondrakova@abra.eu, tel.: +420 603 803 390