ABRA Software a FLORES Software

ABRA Software se stala 100% vlastníkem společnosti FLORES Software

Společnost ABRA Software roste, její aktuální obrat je 350 miliónů korun. „Majetkové propojení s FLORESEM odráží přirozený vývoj spolupráce. Sdílíme stejné hodnoty, vyvíjíme doplňující se produkty a k tomu se můžeme navzájem obohatit. Ať už na straně profesionálů v našich týmech, v technologiích nebo obchodních procesech. Informační systém FLORES je velmi dobře známý a úspěšný zejména ve výrobních firmách, proto vhodně doplní naše produktové portfolio,“ vysvětluje Jaroslav Řasa, zakladatel ABRA Software.

„Vizí FLORES Software bylo a je: Podporujeme v růstu a rosteme. Ve skupině ABRA Software to pro nás a naše zákazníky bude platit dvojnásob,“ doplňuje Jan Mošovský, jednatel FLORES Software.

ABRA tak rozšíří svůj tým o další vysoce kvalifikované profesionály a obohatí své produktové portfolio o specializovaná řešení, například pro výrobní firmy. Informační systém FLORES se vyvíjí nad jádrem Nexus od ABRA Software. Tato technologie dodává aplikaci třívrstvou otevřenou architekturu a pokročilé vývojové nástroje. Pro komunikaci se systémem je k dispozici moderní rozhraní API, které má u svých aplikací také ABRA, ať už jde o její all-in-one ERP ABRA Gen, nebo účetní software pro menší byznysy ABRA Flexi.

ABRA & FLORES. Dvě firmy, jeden příběh.

Týmy obou firem vznikly v devadesátých letech, jen se každý v prvních letech vydal trochu jinou cestou. Tým ABRA Software se rozhodl pro vývoj vlastního informačního systému, druhý pro prodej a implementace ostravské K2. Ten v roce 2008 zaměstnával stovku lidí a dosáhl konsolidovaného obratu 130 miliónů korun. Po neshodách s výrobcem softwaru začíná na základě strategické smlouvy s ABROU v roce 2009 vyvíjet nad jádrem Genu vlastní IS FLORES a společný příběh začíná…

Jan Mošovský
Jan Mošovský jednatel FLORES Software
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software

Kontakt pro média:

Irena Nováková, irena.novakova@abra.eu, tel.: +420 602 216 647