ABRA Holding a Logio

ABRA Holding opět sílí. Skupina se nově rozšiřuje o Logio, českou jedničku v Supply Chain Managementu.

Česko-německá investiční skupina ABRA Holding, která se zaměřuje na investice v oblasti technologií a na spojování špičkových softwarových firem ve střední Evropě, přivítala ve skupině poradensko-technologickou společnost Logio. Přední česká firma působící v oblasti Supply Chain Managementu dodává své služby největším firmám jako Škoda Auto, Plzeňský Prazdroj, Rohlík, DM drogerie nebo Albert. ABRA Holding rozsáhlými investicemi a technologickým know-how posílí vývoj produktů Logia a expanzi na evropské trhy.

ABRA Holding získá prostřednictvím rozsáhlé investice ve společnosti Logio 75procentní podíl, její vedení zůstane nadále v rukou současného managementu. „Máme společný pohled na budoucnost, což je pro nás při výběru partnerů zásadní. Navíc produkty a služby Logio dále organicky rozvíjejí portfolio naší skupiny,“ říká Jaroslav Řasa, CEO a spolumajitel ABRA Holding. „Pro Logio přináší spojení nové možnosti a příležitosti při získávání zákazníků,“ dodává Jaroslav Řasa. Logio posílí portfolio produktů, do kterého patří legendární ABRA Software, lídr v oboru informačních systémů pro firmy. Patří sem mimo jiné také INEKON SYSTEMS, specialista na Business Intelligence nebo softwarová řešení FLORES.

Logio působí na trhu více než dvacet let a ve spolupráci s ABRA Holding plánuje expandovat na západní trhy. „V první fázi se zaměříme na vylepšení produktu tak, aby odpovídal potřebám německy mluvících zemí, a následně budeme expandovat i do jiných států Evropy. Počítáme, že již ve střednědobém horizontu budeme generovat přes 50 procent našeho byznysu z jiných zemí, než je Česká republika,“ představuje plány Marek Šucha, CEO a spolumajitel Logio.

Logio v uplynulých letech pracovalo často pro zahraniční klienty nebo nadnárodní firmy, typicky v oblasti automotive, FMCG a plánování výroby. Nyní by se společnost ráda více zaměřila na expanzi a získávání zakázek ze zahraničí. „Hledání efektivity v řízení retailu nebo plánování výroby je nekonečný proces a my si uvědomujeme, že se nám zde otevírá velký prostor pro růst i mimo Českou republiku,“ doplňuje Jan Jirovec, obchodní ředitel a spolumajitel Logio. „Zázemí silného partnera nám navíc umožní dotáhnout a vyladit naše řešení na globální úroveň,“ uzavírá.

„S více než 30letou odbornou znalostí spojujeme úžasné týmy, aplikace, technologie a investice v srdci Evropy tak, abychom poskytovali výjimečný přínos zákazníkům. Milujeme IT, zakládáme si na technologiích a rozumíme jim, nejsme jen finanční investoři. Tvoříme velkou věc,“ dodává Monika Vondráková, Vice President ABRA Holding.

O ABRA Holding 

Jsme společným podnikem německé investiční skupiny Elvaston a českých tvůrců legendární značky ABRA Software. Spojujeme úžasné týmy, experty, aplikace, technologie a investice v srdci Evropy tak, abychom poskytovali výjimečný přínos zákazníkům, zaměstnancům a investorům napříč Evropou. A to nás baví. Více: www.abraholding.eu.

O Logio

Logio je česká technologicko-poradenská firma, která od roku 2004 přináší svým zákazníkům řešení pro celou problematiku řízení dodavatelských řetězců. Na trhu se prosadila díky komplexnímu přístupu a propojení špičkové matematiky s expertními znalostmi konzultantů. Díky této synergii umí navrhovat „data-driven“ řešení zákazníkovi přímo na míru. Posláním Logio je optimalizace dodavatelských řetězců, odstraňování jejich případné neefektivity a pomoc klientům v růstu. Více informací naleznete na www.logio.cz.

Kontakty:
Monika Vondráková, tel: 603 803 390, monika.vondrakova@abra.eu
Radim Jung, tel: 731 529 397, jung@logio.cz